חשיבות שימוש באנטי וירוס עדכני במשרד

חשיבות שימוש באנטי וירוס עדכני במשרד

גלישה באינטרנט ושימוש במחשב תורמים רבות לחיינו, אין ספק כי מדובר במהפכה אמתית. מידי יום אנשים רבים יושבים שעות אל מול המחשב, נעזרים בו לצרכי עבודה, לימודים, רכישת מידע, קניות ועוד. עד כאן הכל טוב. אולם גם אין לשכוח כי המילה "וירוס" מטילה אימה. במיוחד כאשר מדובר במשרדים, מפעלים או עסקים, הממשיכים את פעולתם היומיומית באמצעות מחשב, עלולים להיפגע מכך, שכן וירוסים עלולים להביא לקריסתו.

כיצד מגנים על מחשבים במשרדים ובתי עסק?

התשובה אולי נראית ברורה, התקנת תוכנת אנטי וירוס, אולם לא כל אחד מבין באמת מהי חשיבותה. כמו כן, חשוב לדעת איזו תוכנה היא העדכנית ביותר, כזו שתאפשר לישון בשקט. תפקיד תוכנת האנטי וירוס הוא לגלות וירוסים בזמן אמת ולא בדיעבד, כך נוכל לדעת כי קיימת בעיה שיש לטפל בה. עצם הידיעה המוקדמת, היא בעלת ערך רב. אם למשל מורידים תוכנות שונות לצרכי המשרד ויש בהן וירוס, לא ניתן יהיה להפעיל אותן. זאת ועוד, התוכנות גם מסוגלות לנטרל וירוסים.

לא רק וירוסים

אבטחת מידע לעסקים היא הבסיס להמשך העבודה עם המחשב. חשוב גם לזכור כי תוכנות אנטי וירוס עדכניות מגנות גם מפני מזיקים נוספים. בימים עברו, סוס טרויאני נשמע כאיום אמתי, תוכנת אנטי וירוס חדשנית ומתקדמת, תגן גם מפניו, וכמו כן היא מספקת הגנה מפני ריגול, תולעים ועוד רעות חולות. זאת ועוד, התוכנות הללו מגנות מפני חדירת וירוסים לתוך תיבת המייל, אולם גם החברות עצמן, כמו GMAIL למשל, מספקות הגנה טובה.

הימנעו מלהכביד על המחשב

ככל שהתוכנה תהיה כבדה יותר, מה שנדרש במשרדים ובתי עסק, תיתכן האטה בפעילות המחשב, ולכך השפעה גם על קצב העבודה. לכן, מומלץ ביותר להתייעץ עם איש מקצוע, לבחור את התוכנה הטובה והמקיפה ביותר, אשר תעניק מענה מלא למשרדים ומקומות עבודה, בהתאם לצרכים, ועדיין לא תהיה כבדה מידיי, "עודף משקל" של התוכנה, עלול לגרום להאטת המחשבים.

בדיקת עדכונים

התוכנות השונות מציעות גם בדיקת עדכונים, וחשוב לעשות זאת לא רק כאשר מקבלים התרעה, אלא על בסיס יומיומי. ערכו של העדכון – קבלת אינפורמציה בנוגע לוירוסים, ורק באמצעות עדכון על בסיס שגרה ותוכנה יעילה, ניתן יהיה להתמודד עם המפגע בזמן אמת. אולם לא רק בדיקת עדכונים הינה חשובה לצורך אבטחת מידע לעסקים, אלא גם סריקה. כיום התוכנות מאפשרות סריקה אוטומטית.

תוכנות אנטי וירוס ייעודיות לעסקים

מן הסתם, גם במחשב הביתי יש להתקין תוכנה, אולם צרכי המשרד הינם שונים. גם אם קיימת רשת מחשבים, בהחלט אפשר להגן עליהם באמצעות שרת אחד. אלה הן תוכנות המבטיחות הגנה על מידע והתרעות מפני וירוסים שיופיעו לא רק במחשב בודד, אלא בכולם. בנוסף, היא מציעה עדכוני נתונים המתבצעים באופן אוטומטי ואת ניטור המחשב כל העת ובאופן רציף.

 

דילוג לתוכן